Купівля товарів у Китаї для росіян стане не по кишені: державний банк РФ збільшив комісію за перекази у 35 разів
Купівля товарів у Китаї для росіян дедалі більше ускладнюється. І сприяють цьому не лише запроваджені у США санкції. Як стало відомо, державний банк РФ збільшив комісію за перекази у 35 разів.
Про це повідомляє російське видання “Вєдомості”, посилаючись на поінформовані джерела.
Йдеться про російський державний банк ВТБ. Як зазначається, ця фінустанова має повноцінну філію “ВТБ Шанхай” у КНР. Стало відомо, що менеджери банку попередили представників російських компаній про суттєве зростання комісії на перекази в юанях. Здорожчання стосуватиметься як вихідних, так вхідних транзакцій.
Зокрема, щоби переказати кошти до шанхайської філії ВТБ з інших фінустанов, росіянам доведеться платити у 30-35 разів більше. Нині ця операція коштує 0,17-0,2% від суми. Проте вже з вересня поточного року її вартість зросте до 6%.
Збільшилась комісія на перекази з РФ до Китаю і для клієнтів ВТБ. Від початку осені їм доведеться сплачувати за транзакції по 3%. Водночас, за пришвидшені перекази комісія буде вищою. Якщо транзакція має завершитись протягом 10 днів, клієнтам російського державного банку доведеться сплатити комісію у 4% від суми. У разі, коли терміни здійснення переказу сягають до 5 днів, його вартість становитиме 5%.
Слід нагадати, що нині китайські банки, побоюючись запровадження вторинних санкцій, масово блокують платежі, які надходять з РФ. У таких умовах ВТБ став для росіян практично головною фінустановою, яка дозволяє здійснювати розрахунки з КНР.
Як повідомляє неназване джерело видання, банку довелося підвищити комісії через труднощі з доступом до юанів. Отож видатки під час залучення валюти Китаю суттєво збільшились. Нинішній курс юаню в РФ є на 10% вищим за світові котирування. Водночас китайська філія “ВТБ Шанхай” потрапила під дію санкцій. Після цього фінустанови у Китаї почали уникати співпраці з російським банком. Тому нині ВТБ доволі важко діставати юані.


