Найбільші банки України підписали меморандум про пільгове кредитування енергетики

Найбільші банки України підписали меморандум про пільгове кредитування відновлення енергоінфраструктури / Фото: Finance.ua

Сімнадцять провідних банків України підписали меморандум про стимулювання пільгового кредитування проєктів, які мають на меті відновлення та підвищення стійкості енергетичної інфраструктури країни.

За даними “Економічної правди”, меморандум залучив банки, чисті активи яких складають понад 83% від загальної суми активів банківської системи України станом на 1 травня 2024 року.

Ця угода відкриває шлях до доступного фінансування для підприємців, що імплементують ініціативи, направлені на зміцнення енергетичної незалежності України. Суми кредитів можуть коливатися від 500 тисяч до 25 мільйонів євро, з обов’язковим внеском від клієнта від 10% до 50%, залежно від масштабу проєкту.

Особливу увагу приділено фінансуванню проєктів у сферах відновлювальної енергетики, включно з будівництвом сонячних, вітрових, та біогазових станцій, а також проєктів біомаси, газотурбінних та газопоршневих електростанцій, промислових акумуляторних батарей, когенераційних установок.

Для ФОПів та малого бізнесу фінансування можливе на придбання енергозберігаючих дверей, вікон, сонячних панелей і т.д. Крім того, передбачена можливість відстрочки погашення кредиту на період від 6 до 12 місяців, або до моменту введення об’єкта в експлуатацію.

Рекомендації для вас