НБУ оштрафував чотири фінкоманії та ломбард за порушення звітності

НБУ / Фото: НБУ

Національний банк України (НБУ) посилює нагляд за небанківськими фінансовими установами, демонструючи свою рішучість у забезпеченні прозорості фінансового сектору. Нещодавно регулятор вжив заходів щодо шести компаній, які не дотримались термінів подання звітності за перший квартал 2024 року.

Як повідомляється на сайті регулятора, 1 липня 2024 року був проведений дистанційний моніторинг. За його результатами Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив рішення про накладення санкцій. Воно набуло чинності 2 липня 2024 року.

П’ять установ отримали штрафи. Мова йде по фінкомпанії ТОВ “Легіон Харків”, ТОВ “ФК “Кредитонлайн”, ТОВ “Веллфін”, ТОВ “Гроші 247”, а також про ПТ “Ломбард “Оріон-Т” Безбородов та Менакер”. Кожна з цих організацій має місячний термін для сплати штрафу, починаючи з дати набуття чинності відповідного рішення (до 2 серпня 2024 року).

Особливої уваги заслуговує випадок ТОВ “Імпорт Карс Лізинг”. Замість штрафу, Національний банк висунув вимогу до компанії. ЇЇ зобов’язали усунути виявлені порушення та привести діяльність у відповідність до законодавчих норм України. Зробити це потрібно до 15 липня 2024 року. Як повідомляє регулятор, проблема даної компанії пов’язана з неподанням звітності за I квартал 2024 року.

Прес-служба НБУ підкреслює, що регулятор і надалі наполягатиме на своєчасному та повному поданні звітності. Ця вимога розглядається як ключовий елемент у забезпеченні надійності та прозорості фінансового сектору країни.

Рекомендації для вас