ПриватБанк та Універсал Банк у 2024 році масово припиняють дію карток
Нині в Україні є поширеною проблема зростання кількості “дропів”. У зв’язку з цим ПриватБанк та Універсал Банк, також відомий як monobank, цьогоріч масово припиняють дію карток клієнтів.
Про це повідомляє видання Інтерфакс-Україна, посилаючись на заяву заступника голови правління НБУ Дмитра Олійника, зроблену під час засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної з питань протидії “дропам”.
ПриватБанк та Універсал Банк є найбільшими банками-емітентами платіжних карток в Україні. Станом на початок червня 2024 року у ПриватБанку налічувалось 28,5 млн активних карток. У monobank на цей період обслуговувалось 8,6 млн карток. Загалом же українці у поточному році користуються 53 млн карток.
Протягом першої половини 2024 року зазначеним фінустановам довелося припинити дію 80 тис. карток своїх клієнтів. За словами заступника голови НБУ Дмитра Олійника, така велика кількість закритих карткових рахунків пов’язана саме зі зростанням кількості “дропів”. Йдеться про власників карток, які передають їх за винагороду стороннім особам. Зазвичай такими послугами користуються зловмисники.
Як зазначають у Нацбанку, у Приваті та Універсалі виявлено найбільшу кількість “дропів” серед українських банків. Проте, якщо враховувати обсяги емісії карток у цих фінустановах, то у відсотковому співвідношенні частка “дропів” у них не надто висока.
За даними НБУ, щорічно загальна сума фінансових операцій, здійснених за допомогою “дропів”, сягає 200 млрд грн. Для боротьби з таким негативним явищем регулятор планує запровадити обмеження на вихідні P2P-перекази для фізичних осіб. Отже, з 15 вересня для українців будуть встановлені ліміти на кількість транзакцій та суму переказів. Ймовірно, власники карток матимуть можливість кожного місяця здійснювати до 30 переказів на загальну суму у 100 тис. грн. Відповідно до попередніх розрахунків НБУ, завдяки таким заходам зловмисникам доведеться витрачати на реалізацію свої схем вп’ятеро більше коштів.


