Ще одна завада для переказів з РФ: банки ОАЕ розпочали блокування транзакцій росіян
Фінустанови Об’єднаних Арабських Еміратів змінюють політику, пов’язану з переказами із РФ. Місцеві банки блокують ряд транзакцій, які здійснюють росіяни. А саме, йдеться про платежі, призначенням яких є оплата електроніки або її компонентів.
Про це повідомляє російське видання Комерсант, посилаючись на джерела.
Як розповідають автори публікації, саме завдяки посередництву банківських установ в ОАЕ росіяни переважно мали можливість розраховуватися за техніку, яка імпортувалася в РФ із Китаю. Російський бізнес обирав банки цієї країни через низькі комісії, які становлять лише 1-3%. Проте через загрозу запровадження вторинних санкцій нині виникли суттєві ускладнення для такої схеми оплати замовленої електроніки.
За словами співрозмовника видання, від початку поточного місяця банки Об’єднаних Арабських Еміратів припинили проводити подібні транзакції, які надходять від російських підприємств. Водночас 10-20% від усього обсягу ноутбуків, які імпортує Росія, купується за посередництва ОАЕ. Також приблизно 30% товарів, які належать до інших категорій, росіяни також оплачують через банки Об’єднаних Арабських Еміратів.
Водночас у публікації зазначається, що нині країна блокує не всі платежі росіян, пов’язані із закупівлею електроніки. Йдеться виключно про оплату техніки, яка імпортується в Росію без посередництва ОАЕ. Переважно російські компанії розраховуються за придбану у Китаї електроніку через банки в ОАЕ. Проте придбаний товар вирушав відразу з КНР до РФ.


