У липні українці спустошували банківські рахунки: чому зростав попит на готівкові кошти

Готівкові кошти / Фото: volyn24

Протягом липня українці активно знімали кошти з рахунків у банках. Загалом за минулий місяць обсяги грошей, які громадяни утримували в банках, знизились на 1,2%. Сума депозитних вкладень у цей період зменшилась на 0,3%. У Нацбанку пояснили, чим було спричинено зростання попиту на готівкові кошти.

Про це розповіла пресслужба НБУ у Facebook.

Отож, як зазначають представники Нацбанку, станом на серпень кошти, зняті українцями в липні, вже компенсовані. Тобто ажіотаж з готівкою був тимчасовим. Підвищений попит на готівкові кошти не мав негативних наслідків для стабільності та ліквідність вітчизняної банківської системи.

В НБУ додають, що протягом першого тижня серпня населення почало активно повертати кошти у банки. За цей час відбулась не лише компенсація липневих втрат на рахунках, але й збільшення обсягу безготівкових коштів у порівняні до початку липня на 0,7%. Якщо взяти до уваги більш тривалий вимір часу, то виявиться, що у порівняні з початком поточного року серпневі обсяги коштів на рахунках українців зросли на 7%.

Як пояснюють аналітики Нацбанку, подібні коливання у банківській системі насправді є доволі звичними. Зокрема, вони мають сезонний характер. Витрати населення традиційно зростають влітку. Адже люди прагнуть відпочити у теплу пору року.

Також на попит на готівкові гроші вплинув дефіцит в українській енергосистемі. Через відключення світла клієнти банків почали витрачати кошти на купівлю енергообладнання. Йдеться про генератори, сонячні панелі, зарядні станції.

Водночас у липні відбувалось певне послаблення гривні. А це спровокувало попит на іноземну валюту. Отож люди, остерігаючись швидкої девальвації національної валюти, активніше купували долари.

Ще одним фактором, який сприяв зменшенню коштів у банках, стали інвестиції. У липні вклади населення у високодохідні, як гривневі, так і валютні ОВДП зросли на 9%.

Рекомендації для вас