Україна експортуватиме більше електроенергії

Україна експортуватиме більше електроенергії

З 1 березня Україна продаватиме до 550 мВт країнам ЄС. Це на 150 мВт більше попереднього обсягу експорту. Таке рішення прийняли оператори енергосистем континентальної Європи ENTSO-E.

Про це повідомив голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький.

За його словами, збільшена норма експорту дорівнює роботі одного додаткового блоку теплової електростанції. Українська електроенергія експортується до сусідніх країн – в Словаччину, Румунію, Угорщину, Польщу та Молдову. Україна забезпечує свої власні потреби в електроенергії і ще заробляє на її продажу за кордон.

“Позитивне рішення ENTSO-E свідчить про те, що ми продовжуємо удосконалювати нашу енергосистему: виконуємо технічні умови європейських колег для того, щоб підготувати нашу енергетичну інфраструктуру до збільшених обсягів експорту”, – наголосив голова правління компанії.

Кудрицький зазначив, що в Україні спостерігається тенденція до збільшення обсягів експорту та зменшення імпорту. Це свідчить про стабільну роботу енергосистеми України і про те, що вона є складовою великої енергетичної мережі Європи. Крім того, збільшення ліміту експорту електроенергії для держави є показником поступового відновлення економіки країни.

Експорт української електроенергії забезпечує додаткові доходи для економіки держави, які сприятимуть росту її ВВП.

Рекомендації для вас