Зроблено в Україні збільшить ВВП на 1% – Мінекономіки
У 2024 році зростання валового внутрішнього продукту щонайменше на 1% забезпечить реалізація політики “Зроблено в Україні”. Таку заяву зробила міністр економіки Юлія Свириденко на презентації цієї всеукраїнської економічної платформи, створеної за ініціативи Президента України Володимира Зеленського.
Про це повідомила пресслужба міністерства, 27 лютого.
За словами Свириденко, програма “Зроблено в Україні” спрямована на підтримку вітчизняного виробника та розвиток українського бізнесу. Вона пояснила, що до 40% коштів з купівлі української продукції повертається через сплачені податки назад до бюджету на потреби сил безпеки та оборони.
“Щоб виграти війну і побудувати міцну економіку, ми повинні орієнтуватися на власне виробництво”, – наголосила міністр економіки.
Держава стимулюватиме українське виробництво через:
- спрощення закупівельних процедур;
- розширення програм компенсацій на купівлю с/г та іншої української техніки;
- розширення програм доступної іпотеки єОселя, яка стимулює попит на українські будматеріали;
- заохочення несировинного експорту;
- розвиток промислової інфраструктури,
- компенсацію інвестицій через податки тощо.
«Ми розуміємо, як важливо усунути бар’єри і створити переваги для тих, хто виробляє в Україні. Адже вітчизняний бізнес працює в умовах війни, під регулярними ракетними обстрілами, з блекаутами, при зруйнованих ланцюжках постачання та браку людського ресурсу. Тому купувати продукцію українського виробника – це інвестувати в нашу стійкість та нашу перемогу”, – сказала Свириденко.
На розвиток українського бізнесу Кабінет Міністрів України заклав у держбюджет 45 млрд грн, що сприятиме росту ВВП щонайменше на 1%.
Читайте також : В Україні запрацює кешбек за купівлю вітчизняної продукції – Зеленський


