В НБУ прокоментували чутки про жорсткі обмеження на p2p-перекази

Фінмоніторинг в Україні / Фото: fima

У понеділок, 9 вересня, в ЗМІ поширилась інформація про запровадження Нацбанком жорстких обмежень на p2p-перекази. В НБУ прокоментували такі чутки та розповіли, чи справді українцям доведеться пояснювати кожну копійку, яка надійде окрім зарплати.

Коментар щодо лімітів на карткові перекази опублікувала пресслужба регулятора.

Отож 9 вересня в інформаційному полі з’явилась новина, що Нацбанк прагне встановити щомісячний ліміт на карткові надходження українців, розмір якого відповідатиме їхній заробітній платі. Походження будь-яких інших коштів, які надійдуть на рахунки громадян, їм доведеться пояснити. В іншому випадку рахунок буде заблоковано.

Однак представники Нацбанку запевняють, що така новина не має нічого спільного із дійсністю. Тобто вона є недостовірною. Банки, платіжні системи та інші фінустанови в Україні здійснюють свою діяльність виключно у відповідності до законодавчих норм, пов’язаних із фінмоніторингом, і відповідних вимог регулятора. Ці норми діятимуть і надалі.

Водночас варто нагадати, що в Україні вже запроваджено ліміт на перекази між картками. Він сягає 150 тисяч гривень на місяць. Обмеження почнуть діяти з жовтня поточного року.

Рекомендації для вас