В Україні запровадять реєстри скомпрометованих банківських карток і ненадійних торговців
У наступному місяці в Україні розпочнеться створення реєстру компрометованих банківських карток, а згодом — реєстру ненадійних торговців. Ці заходи реалізуються з метою ефективнішої боротьби з ухилянням від сплати податків.
Про це повідомив заступник голови НБУ Дмитро Олійник.
Дмитро Олійник висловився під час зустрічі з керівниками 30 найбільших банків України, на якій голова НБУ Андрій Пишний нагадав про нові ліміти на р2р-перекази, які набудуть чинності з 1 жовтня. Встановлене обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для переказів є тимчасовим заходом, поки банки не зміцнять свої системи фінансового моніторингу. Окрім цього, були введені виключення, зокрема для волонтерських організацій.
Андрій Пишний зазначив:
“Ринок повинен залишатися незарегульованим, але враховуючи значні втрати бюджету через податкові махінації, такі рішення стають необхідністю”.
Він також закликав банки об’єднатися на рівні асоціацій, щоб уніфікувати застосування лімітів з огляду на підтверджені доходи клієнтів, що дозволить уникнути переміщення клієнтів між банками через різницю в лімітах.
Також Дмитро Олійник акцентував на важливості контролю за експортно-імпортними операціями, зокрема у сфері енергообладнання, та на потребі детальніше аналізувати діяльність ФОПів, щоб виявляти і запобігати ухиленню від податків корпораціями. Від банківської спільноти очікують пропозицій щодо цих питань, які будуть розглянуті та опрацьовані НБУ для видачі подальших рекомендацій.


